Connect with us

KULTURA

Joanna Mosińska jak Alicja… w Krainie Czarów [GALERIA ŚWIATA]

Opublikowane

w dniu

Chcemy, by mieszkańcy powiatu mieli okazję do obcowania ze sztuką i poznawali nowych artystów z regionu, Polski, jak i najdalszych zakątków świata. Dlatego będziemy publikowali prace w ramach projektu GALERIA ŚWIATA.  Jako pierwszą artystkę przedstawiamy Joannę Mosińską. To szczecińska ilustratorka, która przygotowała niesamowite obrazy m.in. do Alicji w Krainie Czarów wydawnictwa Greg. W jej pracach zakochać się mogą nie tylko dzieci, ale i dorośli. 

 

Joanna Mosińska studiuje wzornictwo na ZUT-cie w Szczecinie. Interesuje się między innymi ilustracją dla dzieci. Przy tworzeniu obrazów korzysta z programów graficznych, ale jak mówi o sobie: „Bardzo lubię też malować farbami akwarelowymi”.

Szczecinianka poza ilustrowaniem książek dla dzieci często projektuje też różnego rodzaju kartki okolicznościowe, czy wzory dla dziecięcych ubranek. W jej dziełach widać mnóstwo odważnych i intensywnych kolorów, to powoduje, że jej prace przyciągają wzrok.

Niedawno zakończyła prace nad ilustracjami do „Alicji w Krainie Czarów” dla wydawnictwa Greg, teraz pracuje nad „Ucieczką w dzicz” dla wydawnictwa Nowa Baśń. Joanna Mosińska zaprojektowała również okładkę do najnowszej powieści Elżbiety Stępień pt. „Wszystko się może zdarzyć”. Co ciekawe, ilustratorka ma również pierwsze doświadczenia z grami planszowymi, jej prace ozdobią „Czas patriotów”, nad którą prace są w toku.

Przedstawiamy wybrane prace szczecińskiej artystki.