Connect with us

CHOSZCZNO

Artysta z Choszczna ze Złotym Fryderykiem!

Opublikowane

w dniu

 

To jedno z największych wyróżnień dla muzyka. Jacek Szymkiewicz, pochodzący z Choszczna artysta pośmiertnie został uhonorowany Złotym Fryderykiem. Gala odbyła się kilka dni temu w Szczecinie.

 

 

O uhonorowaniu Jacka Szymkiewicza można przeczytać we wszystkich mediach związanych z muzyką, również na oficjalnym profilu Fryderyków.

ZŁOTE FRYDERYKI 2022 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzu! Do grona postaci szczególnie wyróżnionych przez Akademię Fonograficzną – laureatów Złotych Fryderyków – dołączają: Henryk Miśkiewicz – znakomity muzyk jazzowy, zespół Republika, który od 40 lat buduje historię polskiej muzyki rozrywkowej oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz Art. Budyń – twórca, który zarażał żarliwością artystyczną, niepokornością i odwagą. Opuścił nas nagle 12 kwietnia tego roku, pozostawiając muzyczny świat w niedowierzaniu, z dziurą w sercu i pustką po wybitnym talencie do igraszek słowem.

 

 

Przypomnijmy: Jacek Szymkiewicz zwany Budyniem miał 48 lat, zmarł w kwietniu pozostawiając w smutku wielu przyjaciół. Szymkiewicz to artysta związany z Choszcznem:

 

Jak mieszkałem w Niemczech, to moim ulubionym dowcipem było przedstawianie się Niemcom. Zawsze mówiłem, że urodziłem się w Trzebiatowie, nazywam się Szymkiewicz, a mieszkam w Choszcznie – tak mówił o sobie.

 

Był muzykiem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą. W 1996 roku założył grupę Pogodno, współpracował z takimi zespołami jak Varius Manx, czy artystami jak Nosowska i Brodka. Stworzył hity takie jak „Uśmiech się” czy „Piosenka o śmiesznym tytule”.

To bez wątpienia jeden z najwybitniejszych muzyków regionu.