Connect with us

CHOSZCZNO

Jacek „Budyń” Szymkiewicz nie żyje, to jeden z najbardziej znanych muzyków związanych z Choszcznem

Opublikowane

w dniu

Był muzykiem, autorem tekstów, multiinstrumentalistą. W 1996 roku założył grupę Pogodno, współpracował z takimi zespołami jak Varius Manx, czy artystami jak Nosowska i Brodka. Stworzył hity takie jak „Uśmiech się” czy „Piosenka o śmiesznym tytule”.

 

Jacek „Budyń” Szymkiewicz, twórca zespołu Pogodno nie żyje. O śmierci artysty poinformowała jego żona za pośrednictwem mediów społecznościowych. Podkreśliła, że niestety wiadomość nie jest żartem.

 

Najukochański/Najumiłowańsi, dzisiaj w nocy zmarł mój mąż Jacek Szymkiewicz. Chciałabym moc napisać, że to żart, że to nasze wygłupy, ale to jest prawda. Nie mam więcej słów i nie wiem jak i co, no bo jak bez niego.

 

Przyczyny śmierci muzyka nie są znane. Jacek Szymkiewicz zwany Budyniem miał 48 lat. Jacek „Budyń” Szymkiewicz to artysta związany z Choszcznem.

Jak mieszkałem w Niemczech, to moim ulubionym dowcipem było przedstawianie się Niemcom. Zawsze mówiłem, że urodziłem się w Trzebiatowie, nazywam się Szymkiewicz, a mieszkam w Choszcznie – tak mówił o sobie.

 

Jacek Szymkiewicz pisał teksty piosenek dla Katarzyny Nosowskiej, Brodki, Reni Jusis, Natalii Nykiel, czy Varius Manx. Był multiinstrumentalistą, kompozytorem, performerem, twórcą muzyki do spektakli teatralnych i filmów.

 

Zaledwie dzień przed śmiercią artysta ogłosił, że założył nowy zespół – Monofon, z m.in. muzykami grupy Lao Che.