Connect with us

BIZNES

W okolicach Gorzowa powstają nowe miejsca pracy. W wyjątkowej firmie

Opublikowane

w dniu

HiProMine rozpoczęła proces rekrutacji do nowego zakładu w Karkoszowie, w okolicy Gorzowa Wielkopolskiego. Rozruch fabryki planowany jest na koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Jak zapowiadają osoby odpowiedzialne za proces rekrutacyjny, nie tylko doświadczenie będzie brane pod uwagę podczas zatrudniania. „Nasze kadry będziemy odpowiednio wdrażać i szkolić do pracy, szczególnie pod kątem specyfiki branży w jakiej działamy” – tłumaczy Janusz Łukasik, HR Manager.

W Karkoszowie trwa budowa zakładu, w którym będą produkowane materiały paszowe na bazie biomasy z owadów . To przede wszystkim wysokiej jakości białko i olej. Będzie tu także produkowany ekologiczny nawóz, który już teraz uważany jest za przyszłość w branży rolniczej. Rozruch fabryki planowany jest na wczesną wiosnę przyszłego roku, dlatego w firmie rozpoczął się już proces rekrutacyjny.

– To bardzo specyficzna produkcja, mamy świadomość tego, że pracowników z doświadczeniem w tej branży jest bardzo trudno pozyskać z rynku pracy – zdradza Janusz Łukasik, odpowiedzialny za procesy personalne w spółce HiProMine. – Poszukujemy nie tylko mechaników, elektryków i logistyków, ale także pracowników magazynu z doświadczeniem w obsłudze wózków widłowych oraz operatorów linii i pracowników produkcji. Praktycznie w każdym przypadku będziemy przygotowywać i szkolić naszych pracowników do specyfiki pracy w tej dość unikalnej branży – dodaje.

HiProMine to jeden z europejskich liderów w produkcji komponentów paszowych do karm dla zwierząt domowych – psów i kotów. Spółka powstała w 2015 r., w Robakowie. Od samego początku firma skupia sią na innowacyjnej, autorskiej technologii przemysłowej hodowli owadów i wykorzystaniu ich biomasy do produkcji alternatywnych materiałów paszowych (białko, olej) oraz nawozu organicznego. Otwarcie nowego zakładu przez HiProMine na terenie województwa lubuskiego oznaczać będzie nie tylko rozwój firmy, ale także nowe możliwości zatrudnienia. To doskonała okazja dla mieszkańców lokalnej społeczności, aby znaleźć stabilne zatrudnienie w perspektywicznej firmie. Firma aktywnie angażuje się w praktyki proekologiczne, co oznacza, że nowy zakład będzie przyjazny dla środowiska. HiProMine zobowiązuje się do stosowania najnowszych technologii w produkcji, to ważny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju.

– Jako firma cenimy zaangażowanie w partnerstwo z lokalnymi społecznościami, firma planuje być nie tylko gwarantem atrakcyjnego miejsca pracy, ale także uczestniczyć w lokalnych inicjatywach społecznych i wspierać rozwój regionu, w którym będzie prowadziła swoją działalność – zapewnia Janusz Łukasik.

Osoby zainteresowane pracą w nowym zakładzie HiProMine w Karkoszowie zachęcamy do śledzenia ogłoszeń rekrutacyjnych, które pojawiają się na stronie internetowej firmy oraz lokalnych mediów społecznościowych. Procesy rekrutacyjne będą prowadzone także przez firmy rekrutacyjne współpracujące z firmą.