Connect with us

CHOSZCZNO

Rozbudowy drogi Recz – Choszczno jednak nie będzie? Wojewoda odmawia

Opublikowane

w dniu

Wojewoda nie zgodził się na wydanie zezwolenia na realizację rozbudowy drogi wojewódzkiej 151 z Recza do Choszczna. Wszystko przez braki stosownej dokumentacji w projekcie. Urząd Marszałkowski nie uzupełnił błędów w terminie. Jaki będzie dalszy los inwestycji?

Na koniec maja tego roku Urząd Marszałkowski wystąpił z wnioskiem o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 151 na odcinku Recz – Choszczno.

W połowie sierpnia wojewoda po przeanalizowaniu akt sprawy wezwał inwestora do usunięcia nieprawidłowości i uzupełnienie brakującej dokumentacji w terminie 90 dni. Chodziło m. in. o brak map zawierających aktualne projekty podziału nieruchomości, brak określenia obowiązku i terminów rozbiórki istniejących obiektów budowlanych, brak opinii geotechnicznej, brak informacji czy działka lub teren objęty inwestycją jest wpisany do rejestru zabytków i wreszcie brak stosownych uzgodnień co do planowanego przebiegu drogi z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Urząd Marszałkowski nie uzupełnił dokumentów we wskazanym terminie i w związku z tym wojewoda nie zgodził się na dalszą realizacje inwestycji.

Jakie będą dalsze losy rozbudowy drogi? Marszałek ma teraz 14 dni na odwołanie się od decyzji Wojewody. Poprosiliśmy o komentarz Urzędu Marszałkowskiego w tej sprawie.

 

Fot. ZZDW