Connect with us

BIERZWNIK

PiS zafundował nam kolejne podwyżki?

Opublikowane

w dniu

Drastyczny wzrost cen energii zagraża samorządom i podległym im jednostkom, w tym szkołom, przychodniom, szpitalom i spółkom komunalnym. PiS tylko udaje, że chce pomóc Polakom obniżając rachunki za energię elektryczną. W rzeczywistości i tak wszyscy za to zapłacimy.

 

 

To już pewne: drastyczne podwyżki za energię elektryczną, które zafundowały koncerny samorządom, w tym spółkom komunalnym, przełożą się na rachunki Polaków. To dowód, że stabilizacja cen jest tylko pozornym działaniem ze strony PiS. Informacja na stronie MPGK niepokoi, ale nie ma co ukrywać – groźba podwyżek za utrzymanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej grozi wszystkim samorządom w Polsce.

 

Szalejąca inflacja i podwyżki cen prądu w znacznym stopniu uderzają w nas wszystkich.

Bez energii nie będzie funkcjonowała infrastruktura – ani oczyszczalnia, ani stacja uzdatniania wody i dziesiątki rozmaitych urządzeń.

Brak już nam słów na to, co się dzieje i w jaki sposób koszty funkcjonowania spółek energetycznych, należących do Skarbu Państwa, przerzucane są poprzez samorządy i spółki komunalne na mieszkańców. W 2019 roku za energię zapłaciliśmy nieco ponad 813 tys. zł. W 2021 roku była to kwota niewiele ponad 939 tys. zł. W 2022 roku energia kosztowała nas już ponad 2 miliony 150 tys.

Za koszty podwyżek zapłacimy wszyscy.

 

 

To dramatycznej sytuacji należy również dodać wzrost cen paliw, co z kolei zawsze się przekłada na podwyżki za odbiór odpadów.