Connect with us

CHOSZCZNO

PSZOK usprawni segregację odpadów? Będzie kosztował 2,5 miliona!

Opublikowane

w dniu

Jeszcze w tym roku przy ul. Komunalnej powstanie nowoczesny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Jego budowa będzie kosztowała około 2,5 mln złotych, a jednym z głównych celów tej inwestycji jest przekonanie mieszkańców do selektywnego zbierania odpadów. Może w końcu przestaniemy wyrzucać odpady do lasu?

 

Nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ma powstać przy ul. Komunalnej w Choszcznie (obok oczyszczalni ścieków). Jego budowa ma ruszyć w tym miesiącu i ukończona zostanie jeszcze w tym roku. Cała inwestycja ma kosztować prawie 2,5 miliona złotych, przy prawie 1,3-milionowej dotacji z programu operacyjnego „Natura i Środowisko na lata 2014  – 2021”. – Głównym celem tego zadania jest objęcie wszystkim mieszkańców naszej gminy systemem selektywnego zbierania śmieci, w tym także zwiększenie poziomu recyklingu, ułatwienie dostępności do punktu zbiórki, a przede wszystkim zapobieganie powstawaniu dzikich wysypisk śmieci – tłumaczy Łukasz Młynarczyk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki. Podkreśla, że głównym elementem tego punktu będzie rampa rozładunkowa z kontenerami na poszczególne odpady. Będzie też ścieżka edukacyjna dla dzieci.

Przypominamy, że PSZOK, to miejsce, które funkcjonuje w każdej polskiej gminie, a my mieszkańcy możemy oddawać do niego nieodpłatnie, selektywnie zebrane odpady. A dokładniej wszystko to, czego nie powinniśmy wrzucać do koszy na śmieci, czyli m.in. odpady wielkogabarytowe, budowlane, poremontowe, opony, elektrośmieci, baterie i akumulatory, leki, odpady metalowe i z tworzyw sztucznych. Obecnie PSZOK znajduje się w Zakładzie Ochrony Środowiska MPGK (ul. Wolności 60) i na Stacji Przeładunkowej w Stradzewie (dawne składowisko). Obydwa czynne od poniedziałku do piątku, od godz. 7.00 do 14.00 – tel. 95 765 27 36.

 

Źródło: UM Choszczno