Connect with us

BIZNES

Na oddziale brakuje nam lekarzy – mówi dyrektor szpitala

Opublikowane

w dniu

Czy pacjentki z Choszczna i okolic mają powody do zmartwienia? Jak pisze Kurier Szczeciński, cytując dyrektora szpitala Stanisława Gacka, w placówce brakuje lekarzy. Oddział ginekologiczno-położniczy jest tymczasowo zamknięty z powodu remontu.

 

W choszczeńskim szpitalu zamknięty jest oddział ginekologiczno-położniczy oraz oddział noworodków i wcześniaków. Do tej pory władze szpitala komunikowały zamknięcie oddziału koniecznością wykonania remontu, ale jak cytuje dyrektora Stanisława Gacka Kurier Szczeciński, przebudowa to nie jest jedyny problem.

 

– Jestem dzisiaj na etapie, żeby go otworzyć – mówi S. Gacek. – Przyczyna zamknięcia? Zbyt mała liczba porodów rocznie. Poniżej 200. Poza tym brakuje nam lekarzy. Jak wiadomo, ginekologów brakuje wszędzie. Od lat nie ma neonatologa. Zdajemy sobie sprawę, że kobiety idą rodzić tam, gdzie mają duże poczucie bezpieczeństwa i fachową pomoc. Chciałbym podkreślić, że nie zwolniłem żadnej pani położnej. Każda znalazła zajęcie. Robimy wszystko, żeby oddział przywrócić. Mam nadzieję, że uda się to zrobić od 1 czerwca – podkreśla dyrektor Gacek w rozmowie z Kurierem Szczecińskim.

 

Potwierdza zarazem, że normalnie pracuje Poradnia „K”, od poniedziałku do piątku. Przyjmuje około 40 pacjentek dziennie.

Tymczasem podczas ostatniej sesji Rady Powiatu, Starosta Wioletta Kaszak chwaliła szpital za dobrą kondycję finansową.