Connect with us

BIERZWNIK

Dwa bardzo niebezpieczne pożary

Opublikowane

w dniu

W ciągu jednego dnia doszło bo dwóch bardzo niebezpiecznych pożarów, płonęły zabudowania gospodarcze. Na szczęście nie było ofiar, ale są znaczne szkody materialne. Strażacy nie podają przyczyn pożarów.

 

 

Pomiędzy 18 a 20 marca 2022 roku, na terenie powiatu choszczeńskiego odnotowano łącznie 11 zdarzeń. Większość wyjazdów, bo aż 8 z nich dotyczyło pożarów suchej trawy. Pożary nieużytków wystąpił w następujących miejscowościach: Choszczno ul. Konopnickiej, oraz ul. Zielna, Słutowo, Rzeczko, Suliborek, Karpinek, Rzecko.

Najbardziej pracowitym dniem okazała się niedziela. W ciągu tego dnia doszło do dwóch groźnych pożarów budynków gospodarczych. Pierwszy z nich miał miejsce o 16:03 w miejscowości Przeczno (gm. Bierzwnik). Doszło tam do pożaru szopy, która przylegała do budynku gospodarczego. W momencie przybycia na miejsce strażaków z OSP Bierzwnik szopa była objęta w całości ogniem. W działaniach udział wzięły 4 zastępy JOP – łącznie 21 strażaków.

Drugim groźnym pożarem był pożar budynku gospodarczego znajdującego się w Starym Klukomiu. Informacja o tym zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Choszcznie około godziny 17:44. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów z JRG Choszczno, zastano prawie całą stodołę w ogniu. Pożar ugaszono podając 4 prądy wody w natarciu na palący się obiekt. W działaniach łącznie udział wzięło 6 zastępów – 25 strażaków.

Źródło: PSP Choszczno