Connect with us

BIERZWNIK

Był tak pijany, że zasnął za kierownicą. Samochód stał na środku drogi

Opublikowane

w dniu

Choszczeńscy Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który na środku drogi w Łasku (gmina Bierzwnik) zasnął za kierownicą swojego pojazdu.

Wczoraj w godzinach południowych, dyżurny choszczeńskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego kierowcy, iż na środku drogi w Łasku stoi pojazd marki Renault, a za kierownicą pojazdu siedzi mężczyzna, z którym jest utrudniony kontakt. Z relacji zgłaszającego wynikało, iż od mężczyzny wyczuwalna jest ślina woń alkoholu z ust. Na miejsce zostali skierowani  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz zespól pogotowia ratunkowego. Po chwili okazało się, że siedzący w środku mieszkaniec powiatu choszczeńskiego  jest kompletnie pijany.

Przeprowadzone badanie trzeźwości dało wynik pozytywny, dodatkowo został on przewieziony do szpitala, gdzie pobrano krew do badań. 55-latek przyznał, iż od wczesnych godzin porannych spożywał alkohol, po czym przemieszczał się pojazdem między miejscowościami, kiedy poczuł zmęczenie postanowił się zatrzymać.

Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. W sprawie tej wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze o czyn z art. 178a § 1 kk, które pozwoli ustalić wszystkie okoliczności zdarzenia, w tym stężenie alkoholu we krwi.  W przypadku potwierdzenia, iż mężczyzna kierował w stanie nietrzeźwości odpowie on za przestępstwo z art.178a § 1  za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.