Connect with us

CHOSZCZNO

Spady, poręcze, schody, ławki czy funboxy… będzie nowy skatepark!

Opublikowane

w dniu

Spady, poręcze, schody, ławki czy funboxy to tylko kilka z elementów, które pojawią się w nowym skateparku w Choszcznie. W poniedziałek, 5 lipca br., marszałek województwa Olgierd Geblewicz podpisał umowę z burmistrzem Choszczna Robertem Adamczykiem, na mocy której do Gminy trafi ok. 115 tys. zł z PROW 2014-2020.

– Mam nadzieję, że skatepark, który powstanie w Choszcznie, będzie ciekawą alternatywą dla dzieci i młodzieży do spędzania czasu wolnego i zachęci je do aktywności i integracji z rówieśnikami. Taka aktywna forma spędzania czasu, po długim okresie izolacji związanej z pandemią, jest im bardzo potrzebna – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

– Realizacja tej inwestycji jest w 100% ideą wykreowaną przez mieszkańców. Podczas prowadzonych konsultacji przez Urząd Miejski, dotyczących sposobu zagospodarowania przestrzeni publicznej w Choszcznie, młodzi mieszkańcy jednomyślnie wskazali na potrzebę budowy skateparku – informuje burmistrz Choszczna Robert Adamczyk.

Skatepark zostanie wybudowany przy ul. Mur Południowy w Choszcznie. Pojawią się na nim takie elementy jak: quarter pipe i bank ramp – służące do rozpędzania się na środkowe przeszkody skateparku; funbox – element z dodatkami m.in. spadami, schodami; poręcze i ławka – służące do zabawy i nauki trików.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie ok. 180 tys. zł. Wsparcie z PROW 2014-2020 w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” to blisko 115 tys. zł.

Oficjalne otwarcie obiektu ma odbyć się podczas imprezy sportowo-rekreacyjnej w październiku 2021 r.