Connect with us

CHOSZCZNO

Zagrali dla Sylwii. Zebrali ponad 10 tysięcy złotych!  

Opublikowane

w dniu

Dzięki zbiórkom, mała Sylwia jest po pierwszym etapie operacji, ale żeby dziewczynka była w pełni sprawna, nadal potrzeba ogromnych pieniędzy. W Choszcznie odbył się charytatywny turniej piłki, podczas którego zbierano pieniądze na kolejne zabiegi dla Sylwii Żak. Udało się zebrać ponad 10 tysięcy złotych.

 

Stowarzyszenie Projekt Choszczno, z nieodzowną pomocą Justyny Tryścień i Eweliny Piotrowiak-Żyły, zorganizowało trudniej piłkarski. Na boisko wybiegli zawodnicy, którzy przed laty zachwycali lokalnych fanów futbolu.

– W turnieju zagrali byli piłkarze Piasta Choszczno i Grunwaldu, rywalizowali także policjanci i strażacy z Choszczna oraz koledzy z Barlinka – mówi Łykasz Młynarczyk, prezes MPGK w Choszcznie, który założył sportowe buty i również wybiegł na boisko. – Rywalizowaliśmy w szczytnym celu, wyniki na boisku nie miały dla nas znaczenia, dla nas wszystkich liczyło się to, by uzbierać jak najwięcej środków na rzecz potrzebującej dziewczynki – tłumaczy.

Kwota, jaką udało się zebrać, zaskoczyła organizatorów (ponad 10 tysięcy złotych!), choć wciąż wiele brakuje, by mówić o pełni szczęścia.

– Sylwia Żak, trzyletnia dziewczynka, która urodziła się krótszą nóżką, jest już po pierwszej operacji, potrzebne jednak będą kolejne, by była w pełni sprawna. Potrzebnych jest jeszcze kilkaset tysięcy złotych. Wierzę, że uda się je zebrać – mówi Łukasz Młynarczyk.

Sylwia Żak na co dzień mieszka w Kaszewie, urodziła się z wadą wrodzoną kości udowej. Wada obejmuje brak piszczela I źle wykształcone stawy. Jedyną szansą na uratowanie nóżki jest światowej sławy doktor Paley, który specjalizuje się w deformacjach kończyn. Jest już po pierwszej operacji, udało się zrekonstruować dwa stawy. Kolejnym etapem operacji będzie stabilizacja stawów, a następnie wydłużanie nóżki.

Ci, którzy nie mogli pojawić się na turnieju, mogą wesprzeć dziewczynkę wpłacając darowiznę za pośrednictwem serwisu: https://www.siepomaga.pl/sylwia-zak. Organizatorzy zapowiadają, że w najbliższym czasie odbywać się będą kolejne akcje, w tym licytacje i kiermasze na rzecz dziewczynki.