Connect with us

BIZNES

Ile wydajecie na parkingi w Choszcznie? Śmieszny ranking oderwany od realiów

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Choszczna udostępniają w sieci wyniki rankingu na najdroższe miasto powiatowe w Polsce pod względem wydatków komunalnych, jakie musi ponosić przeciętny mieszkaniec. Sam ranking jest jednym z najbardziej nierzetelnych, jakie można znaleźć w polskiej publikacji. Dlaczego? Zobaczcie sami!

 

Średnio rodzina w Choszcznie na wydatki komunalne wydaje 4 926, 04 zł – tak mówią twórcy rankingu przygotowanego dla Portalu Samorządowego. „Specjaliści” wyliczyli, że przeciętna rodzina z naszego miasta wydaje kilkaset złotych na… opłaty w strefie płatnego parowania w miejscu zamieszkania! Sęk w tym, że w Choszcznie takiej strefy nie ma i nigdy nawet nie było pomysłu, by taką stworzyć. Dodatkowo z kwoty 4 926, 04 zł ponad 1330 złotych to opłaty wynikające z przejazdów komunikacją publiczną. Ale i tutaj rozliczenia pozostawiają wiele do życzenia, bowiem gmina nie zajmuje się transportem, organizatorem takich przejazdów i funkcjonowania linii np. autobusowych jest Powiat Choszczeński, jakby tego było mało, większość mieszkańców regionu korzysta z usług PKP, a tu ceny biletów i ewentualnych zniżek ustalane są przez przewoźnika, czyli… samo PKP, na co samorząd gminny nie ma żadnego wpływu.

Co ciekawe, Choszczno, które jest rzekomo najdroższe w Polsce, „wygrało” w zestawianiu nawet ze Świnoujściem, które rokrocznie wydaje miliony złotych na samą organizację przepraw promowych na terenie miasta i które jest w dużej części pokryte strefą płatnego parkowania.

Mieszkańcy Choszczna udostępniają wyniki rankingu, twierdząc, że przyszło im żyć w drogim mieście. Robią to nawet radni opozycyjni, choć nikt jak widać, nawet nie spróbował zweryfikować informacji z tego zestawienia. Tymczasem mieszkańcy Choszczna sami powinni odpowiedzieć sobie na pytanie: ile wydają za postój „w choszczeńskiej strefie płatnego parkowania” – ta kwota będzie wyznacznikiem rzetelności rankingu.

 

Foto: screen Google