Connect with us

BIZNES

„Wykonują prace w sposób nie budzący zastrzeżeń”. To finał sprawy?

Opublikowane

w dniu

„Wykonują prace w sposób nie budzący zastrzeżeń”. To finał sprawy?

 

ZZDW nie widzi problemu w tym, że ulice i chodników w ciągu dróg wojewódzkich w Choszcznie są brudne, jak wskazują mieszkańcy miasta. Anna Radziwonowicz przyznaje natomiast, że wykonawca odpowiedzialny za utrzymanie czystości został wezwany do zaprzestania używania dmuchaw w środku nocy.

 

Wracamy do bulwersującego zachowania firmy sprzątającej, której pracownicy w środku nocy używali dmuchaw przy pracach porządkowych w ciągu dróg wojewódzkich w Choszcznie. Nie dość, że obudzili wielu mieszkańców, to w  dodatku piasek i śmieci zostały „przedmuchane” w inne miejsce ale nie uprzątnięte (więcej o sprawie czytaj TUTAJ).

Do sprawy odniósł się zarządca drogi, Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

– Umowy na sprzątanie ulic w miastach, które znajdują się w pasach drogowych dróg wojewódzkich, podpisywane są z wykonawcami na okres 36 miesięcy – tłumaczy Anna Radziwonowicz, Specjalista w Wydziale Planowania i Rozwoju Sieci Drogowej. – Taka też umowa obowiązuje w Choszcznie, gdzie zadanie realizuje firma Maldrobud z Myśliborza. Wykonywanie usługi, między innymi oczyszczanie jezdni w strefie przykrawężnikowej i oczyszczanie nawierzchni chodników, jest realizowane przez Wykonawcę na wezwanie Zamawiającego. Umowa zaczęła obowiązywać od 1 stycznia tego roku. Maldrobud współpracuje z ZZDW od lat i wykonuje prace budowlane i utrzymaniowe w sposób nie budzący zastrzeżeń. Sytuacja w Choszcznie, gdzie wykonawca w nocy używał dmuchaw do oczyszczania chodników, miała jak dotąd charakter incydentalny. Sposób reakcji na nieprawidłowe wykonywanie usługi sprzątania ulic, jest określony w umowie z Wykonawcą. W pierwszej kolejności należy wskazać Wykonawcy właściwy sposób wykonywania usługi. I w tym przypadku zostało to zrobione.  18 marca po otrzymaniu sygnałów od mieszkańców Choszczna, RDW w Pyrzycach natychmiast wezwał Wykonawcę do bezwzględnego zaprzestania stosowania tego typu praktyk, przypominając o zakresie obowiązków – wyjaśnia szczegółowo.

Zamawiającemu przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy, jeżeli Wykonawca co najmniej trzykrotnie nie przystąpi do realizacji usługi, trzykrotnie nie wykona w sposób należyty poszczególnej usługi lub zaniecha wykonywania usługi.

O komentarz poprosiliśmy również samego wykonawcę, ale Maldrobud do dziś nie odniósł się do sprawy.