Connect with us

BIERZWNIK

W Bierzwniku powstanie stacja ładunkowa dla czołgów?

Opublikowane

w dniu

Zarządca infrastruktury kontynuuje program budowy i modernizacji punktów ładunkowych w ważniejszych węzłach. Będą one służyły głównie potrzebom wojska. W przypadku tegorocznych inwestycji po raz pierwszy część wydatków pokryją fundusze Unii Europejskiej z instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF).

 

Parametry po przebudowie powinny umożliwiać transport najcięższych pojazdów wojskowych państw NATO, w tym – czołgów Abrams.

Magdalena Janus z zespołu prasowego zarządcy infrastruktury informuje, że przedsięwzięcie „Prace na punktach ładunkowych zlokalizowanych na sieci TEN-T” jest realizowane w ramach programu CEF Military Mobility. – Do przebudowy planowanych jest 13 punktów ładunkowych na stacjach: Stargard, Szczecin Podjuchy, Bierzwnik, Kowalewo Pomorskie, Gniewkowo, Opole Groszowice, Brzeg, Sochaczew, Nasielsk, Oława, Brzezinka Średzka, Wrocław Pracze i Wrocław Kuźniki – wylicza. Inwestycje mają być finansowane po połowie ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu państwa – mowa jednak o wstępnych założeniach, więc proporcje mogą się jeszcze zmienić.

 

Źródło: Rynek Kolejowy