Connect with us

CHOSZCZNO

Rozpoczęły się nasadzenia. Choszczno coraz bardziej kolorowe

Opublikowane

w dniu

Pogoda pozwala już na pierwsze nasadzenia kwiatów. W Choszcznie pojawia się coraz więcej kwiatów. Utrzymaniem zieleni zajmuje się MPGK, ale na pomoc ruszyły seniorki z Wolontariatu Wielkopolski w ramach swoich warsztatów.

 

Na terenach zielonych pojawiają się kwiaty: w parkach, w donicach, w rabatach pojawiają się bratki. Wiosna w Choszcznie będzie kolorowa. Za nasadzenia odpowiedzialne jest MPGK, w tym roku z pomocą ruszyły seniorki z Wolontariatu Wielkopolski.

Jak pisze na swoim profilu prezes spółki, Łukasz Młynarczyk:

Seniorki m.in. wysadzały wieże kwiatowe przy ul. Nadbrzeżnej, wykonywały nasadzania bratków na rabacie i donicach. Nie zapomniały również o swoim ogrodzie społecznym przy Klubie Garnizonowym, które stworzyły w ubiegłym roku ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.

 

 

Oby tylko nie skończyło się jak w ubiegłym roku, kiedy to mieszkanka Choszczna łyżką stołową wykopywała krokusy, w ten sposób zginęło kilkadziesiąt sadzonek.