Connect with us

CHOSZCZNO

Trener z Choszczna analitykiem w sztabie reprezentacji

Opublikowane

w dniu

„Dostałem telefon od prowadzącego kadrę rocznika 2009” – zdradza Adam Leśniak. Trener grup dziecięcych Gavii Choszczno został analitykiem kadry wojewódzkiej!

 

Trener drużyny młodzieżowej Gavii Choszczno, Adam Leśniak, został trenerem analitykiem w sztabie szkoleniowym reprezentacji ZZPN rocznika 2009. To ogromne wyróżnienie dla młodego szkoleniowca.

– Związek chcąc rozwijać kadry wojewódzkie, zorganizował staż dla trenerów analityków – mówi Adam Leśniak. – Dostałem telefon od prowadzącego kadrę rocznika 2009 Patryka Kuranta z propozycją objęcia stażu na tym stanowisku. Moim zadaniem będzie nagrywanie i analiza spotkań oraz treningów kadry rocznika 2009 – tłumaczy.

Adam Leśniak dostał powołanie na stanowisko analityka, natomiast do kadry trafiło dwóch zawodników z Choszczna, to Bartek Walendzik i Filip Franas.

– Nic nie stoi na przeszkodzie, aby więcej zawodników z Gavii występowało w kadrze. Poziom piłkarskiego wykształcenia jest wysoki, a związek nie zamyka się na żadnego zawodnika – zapewnia Adam Leśniak.

Trener analityk na co dzień pracuje również z choszczeńskim Motywatorze, gdzie prowadzi zajęcia z dziećmi.