Connect with us

BIZNES

Strażacy z całego powiatu gasili ogromny pożar. Spłonęła ferma

Opublikowane

w dniu

To nie pierwszy pożar na terenie gospodarstwa – mówi mieszkaniec gminy Krzęcin. Wczoraj doszło do bardzo pożaru, na zdjęciach strażaków widać, że obiekty fermy są doszczętnie zniszczone.

 

O godzinie 12:24 dyspozycja dwóch zastępów do pożaru budynku na farmie drobiu w miejscowości Mielęcin (Gmina Krzęcin). W trakcie dojazdu jeden z zastępów został przedysponowany do pożaru nieużytków między miejscowościami Rakowo-Pławno, po ugaszeniu traw udaliśmy się do miejscowości Mielęcin.

SiS: OSP Bierzwnik (Mercedes GBARt, Man GCBA), JRG Choszczno x3, KP PSP Choszczno, OSP Krzęcin, OSP Chłopowo, OSP Żeńsko, OSP Pełczyce, OSP Raduń.

 

 

Tak na facebookowym profilu OSP w Bierzwniku rozbrzmiewa informacja o pożarze fermy w Mielęcinie (gm. Krzęcin). Ogień dokonał ogromnego spustoszenia, straty dla właściciela fermy są ogromne.

Na razie nie mamy informacji o przyczynie pożaru, ani o tym, czy w tej sprawie prowadzone będzie postępowanie, które wyjaśni przyczynę zaprószenia ognia. Natomiast jak mówi nam jeden z mieszkańców gminy, to nie pierwszy raz, kiedy straż pożarna musiała interweniować na terenie gospodarstwa, ale nigdy wcześniej ogień nie wyrządził tak dużych szkód.

 

Foto: OSP Bierzwnik