Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Śmierć na poligonie. Prokuratur stawia zarzuty. Sprawcami kłusownicy?

Opublikowane

w dniu

Zatrzymane w toku postępowania osoby nie prowadziły w tym terenie żadnych czynności związanych z wykonywaniem polowania – informuje Wacław Matysek z Polskiego Związku Łowieckiego. Prokurator postawił już zarzuty obu mężczyznom, którzy mieli się przyczynić do śmierci żołnierza. W obu przypadkach mowa jest między innymi o kłusownictwie.

 

Wracamy do tragicznego zdarzenia ze środy, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz. Wacław Matysek, rzecznik prasowy Polskiego Związku Łowieckiego informuje, że w związku z postrzeleniem ze skutkiem śmiertelnym żołnierza, Zarząd Okręgowy PZŁ w Szczecinie przekazał wniosek do okręgowego rzecznika dyscyplinarnego celem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego w tej sprawie.

 

– Teren, gdzie doszło do zdarzenia, leży w granicach administracyjnych miasta Szczecin i nie stanowi on w żadnej części obwodu łowieckiego. Nadto zatrzymane w toku postępowania osoby nie prowadziły w tym terenie żadnych czynności związanych z wykonywaniem polowania. Według wstępnych ustaleń, zatrzymani to pracownicy jednej z firm zajmujących się odłowem i uśmiercaniem dzików na terenach miejskich – oświadcza Wacław Matysek.

 

Przypomnijmy: 15 listopada (środa) około godziny 20:45 na Pasie Ćwiczeń Taktycznych na szczecińskim Krzekowie doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego śmierć poniósł żołnierz 12 Brygady Zmechanizowanej. W toku śledztwa udało się ustalić, że żołnierza postrzelił jeden z dwóch mężczyzn, którzy mieli polować na dziki.

Jak informuje RMF FM, po oddanym strzale świadkowie widzieli uciekającego człowieka. Niedługo później doszło do zatrzymania podejrzanych.

Zatrzymani to myśliwi, którzy mieli nielegalnie polować w tym rejonie na dziki. Zostali ujęci poza obszarem ćwiczeń, ale ich obecność na terenie Krzekowa, czyli poligonu potwierdziły dane z logowania ich telefonów.

Prokuratura przedstawiła mężczyznom zarzuty, pierwszy z nich, który oddał śmiertelny strzał będzie odpowiadał za nieumyślne spowodowanie śmierci i narażenie na bezpośrednie ryzyko utraty życia pozostałych ćwiczących. Ponadto obaj mężczyźni usłyszeli zarzut nieudzielenia pomocy oraz kłusownictwa.