Connect with us

CHOSZCZNO

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Choszcznie przestanie działać od 1 marca

Opublikowane

w dniu

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Powiatowego w Choszcznie już wkrótce przejdzie remont. W związku z planowanymi pracami, konieczne jest czasowe zawieszenie jego działalności od 1.03 do 30.04. W tym okresie Poradnia „K” będzie czynna dłużej (szczegóły poniżej).

 

O czym warto pamiętać?

  • w trakcie remontu – Pacjentki wymagające hospitalizacji będą kierowane do najbliższych szpitali – w Barlinku oraz Stargardzie.
  • ostatni dzień przyjęć planowych na Oddział – czwartek 24.02.2022 r.
  • ostatni dzień przyjęć do porodu – sobota 26.02.2022 r.

 

Aby zapewnić ciągłość opieki ambulatoryjnej nad Pacjentkami, Szpital w Choszcznie rozszerza działalność Poradni „K” na okres remontu Oddziału.

Czas pracy Poradni zostanie wydłużony z 2 do 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku). Zmniejszy to czas oczekiwania na wizytę, a Pacjentki uzyskają swobodniejszy dostęp do lekarza specjalisty. Opieka świadczona jest bezpłatnie, w ramach umowy z NFZ. W Poradni przyjmować teraz będzie 4 lekarzy ginekologów, do których dyspozycji jest profesjonalny sprzęt.

 

Oddział Ginekologiczno-Położniczy nie był modernizowany od wielu lat. Teraz konieczne jest przeprowadzenie niezbędnych prac, aby dostosować oddział do warunków sanitarnych i spełniać w tym zakresie wymogi sanepidu. Wynika to z nałożonych jeszcze w 2017 r. decyzji administracyjnych, których do tej pory nie udało się zrealizować. W ten sposób zostaną Pacjentkom zapewnione warunki, zgodne z obecnymi standardami. Prace obejmować będą m.in.: przygotowanie instalacji tlenowej i gazowej, wykonanie łazienek i sanitariatów, odświeżenie i malowanie oddziału czy dostosowanie sali porodowej do porodów rodzinnych.