Connect with us

DRAWNO

Dziś wyjątkowa premiera wyjątkowego filmu

Opublikowane

w dniu

Gmina Drawno serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu, w którym będziecie mogli Państwo obejrzeć m. in..: wręczenie statuetek „Drawieńskie żurawie”, muzyczny koncert pt. „Kabaret Starszych Panów – Wiecznie Młody” w wykonaniu szczecińskich artystów oraz krótki rys historyczny na temat osadnictwa na podstawie zgromadzonych pamiątek.

 

W Drawieńskim Ośrodku Kultury w Drawnie odbyło się nagranie muzycznego koncertu pt. „Kabaret Starszych Panów – Wiecznie Młody” w wykonaniu szczecińskich artystów: Joanna Sinkiewicz – wokal, Michał Komorek – wokal, Michał Wiśniewski – piano i Dariusz Koronczewski – prowadzenie i wokal.

 

Koncert ten będzie można obejrzeć w ramach filmu przygotowanego z okazji Dnia Osadnika i Kombatanta w Drawnie w dniu 12 lutego br. (sobota) o godz. 13.00 w telewizji Echo i na facebooku gminy Drawno.

Film będzie składał się z kilku elementów:

  • wręczenie statuetek „Drawieńskie żurawie” dla osób wyróżniających się w działalności gospodarczej, kulturalnej, społecznej, historycznej, charytatywnej i  promocyjnej walorów Gminy Drawno
  • krótki rys historyczny na temat osadnictwa na podstawie zgromadzonych pamiątek , złożenie kwiatów pod pomnikiem i apel pamięci, a także wspomniany wcześniej koncert.

 

W dobie pandemii konieczne było zrezygnowanie z tradycyjnej formy obchodów Dnia Osadnika i Kombatanta, ale przygotowany film pozwoli Państwu spędzić miło czas oraz  zapoznać się z pamiątkami pierwszych osadników w Gminie Drawno.