Connect with us

CHOSZCZNO

Kajakarze musieli dmuchać w alkomat

Opublikowane

w dniu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wspólne patrole ze Strażą Leśną Drawieńskiego Parku Narodowego wybrali się z alkomatem nad Drawę. Kajakarze byli zaskoczeni faktem, że sprawdzano ich trzeźwość.

W miniony weekend funkcjonariusze oprócz kontroli stanu technicznego pojazdów przewożących kajaki na spływy, jak również sposób przewożenia ich uczestników spływu przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierujących pojazdami oraz samych uczestników spływów przebywających na szlaku rzeki Drawa.

Policjanci informowali również turystów o przepisach obowiązujących nad wodą oraz o zasadach bezpieczeństwa podczas wypoczynku letniego. Uczestnicy chętnie poddawali się badaniom, a same działania spotkały się z dużym zrozumieniem i aprobatą turystów przebywających nad Drawą. Na uwagę zasługuje fakt, że wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe.

Przypominamy, że zgodnie z art. 35 ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych prowadzenie obiektu pływającego, w stanie nietrzeźwości, po użyciu alkoholu lub środka odurzającego jest wykroczeniem. Otrzymanie mandatu i zakończenie spływu w miejscu kontroli, to konsekwencje z jakimi muszą się liczyć wszystkie osoby, które nie będą stosować się do przepisów.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających na wodach choszczeńscy policjanci tego typu działania będą przeprowadzać regularnie.