Connect with us

BIERZWNIK

Korzystacie z mapy zagrożeń? Możecie zgłaszać problemy bez wychodzenia z domu

Opublikowane

w dniu

Nielegalne wysypiska śmieci, regularne przekraczanie prędkości przez kierowców, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, czy łamanie przepisów związanych z parkowaniem – to najczęściej pojawia się jako lokalne zagrożenie zgłaszane przez mieszkańców.

 

Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę.. Dzięki „Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa” możesz już dziś wskazać zagrożenia bez wychodzenia z domu w kilka minut.

Jak to działa? Każdy z nas może wejść na Mapę Zagrożeń i zgłosić problem, policja ma obowiązek zweryfikować problem i podjąć stosowne działania. Najczęściej zgłaszane są nielegalne wysypiska śmieci, regularne przekraczanie prędkości przez kierowców, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, czy łamanie przepisów związanych z parkowaniem.

Gdzie zgłaszać problemy?

Wystarczy kliknąć w link do strony: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Wybrać kategorię zagrożeń oraz miejsce występowania. Opcjonalnie można dokonać krótkiego opisu sytuacji, która da funkcjonariuszom pełny obraz opisywanych zdarzeń. Zgłaszający może także wykorzystać możliwość przesłania zdjęcia.

Bardzo ważne jest to, aby pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112.