Connect with us

BIERZWNIK

Gdzie można biwakować w leśnych kompleksach na terenie powiatu?

Opublikowane

w dniu

Od maja Lasy Państwowe uruchomiły program skierowany do miłośników bushcraftu, surwiwalu oraz wszystkich tych, którzy chcą zanocować w lesie zupełnie „na dziko”. We wszystkich nadleśnictwach w Polsce wyznaczone zostały strefy leśne, w których możemy obcować z naturą 24 godziny na dobę. Odpowiedni teren w ramach programu został wyznaczony także na terenie powiatu choszczeńskiego.

 

Kompleksy leśne, w których można nocować znajdują się w kilku miejscach. Pierwszym jest teren leśny zlokalizowany pomiędzy Pełczycami, Jagowem, Sułkowem a Warszynem.

Kolejny znajduje się na terenie Nadleśnictwa Bierzwnik, to lasy przy miejscowościach Sowiniec, Pluskocin i Ligwiąca oraz wiele kompleksów (głownie położonych nad jeziorami) w rejonie Łaska, Piaseczna czy też Czaplisk.

Atrakcyjne miejsce przygotowało także Nadleśnictwo Głusko w rejonie Bogdanki.

Wszystkie obszary udostępnione przez leśników w ramach programu „Zanocuj w lesie” znajdują się na mapie Banku Danych o Lasach (BDL). W dolnym menu należy wybrać „Mapy BDL”, a następnie „Mapa zagospodarowania turystycznego”. Domyślnie włączone są wszystkie warstwy z infrastruktury, ścieżki dydaktyczne oraz obszary pilotażowe.

Samo wejście do lasu celem nocowania w nim nie zawsze wystarczy. Jeżeli nasz nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musimy wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa.