Connect with us

BIZNES

Butelkomat już działa! Wymieniajcie butelki na nagrody

Opublikowane

w dniu

Dziś rano zainstalowany został długo oczekiwany recyklomat, urządzenie wspiera segregację odpadów. Użytkownicy wrzucając do automatu butelkę, skanują jej kod i zbierają punkty. Te punkty można wymieniać na nagrody!

 

Jak już wcześniej informowaliśmy, zakup butelkomatu oraz jego instalację finansuje MPGK przy współpracy z Klubem Kobieta 2000. Urządzenie będzie monitorowane, by ustrzec się od ewentualnych aktów wandalizmu. Będzie podłączone również do sieci internetowej. Dlaczego? Każda osoba wrzucająca butelkę będzie mogła z wykorzystaniem specjalnej aplikacji zbierać punkty, a te punkty można będzie można zamieniać na rozmaite benefity, jak bilety do kina, na basen, rabaty w sklepach, kawiarniach, czy w restauracjach.

– Cieszymy się, że Choszczno dołączy do grona samorządów, dla których idea ochrony środowiska nie jest obca – mówiła w rozmowie z nami Beata Borysiewicz, Członek Zarządu R3Polska. – Z niecierpliwością oczekujemy wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce, ale zanim zostanie on wdrożony, warto podejmować dialog z mieszkańcami na temat ekologii. Tak się dzieje w Choszcznie. Inwestycja jest nie tylko narzędziem do prowadzenia gospodarki odpadami, ale przede wszystkim realizacją idei związanej z propagowaniem segregacji odpadów. To ważne szczególnie wśród dzieci i młodzieży, młodzi ludzie z coraz większą pasją i coraz większym zaangażowaniem podchodzą do ochrony środowiska – tłumaczy.

Dziś rano automat został zainstalowany na parkingu przy miejskim targowisku. Już działa i można do niego wrzucać butelki. Jak to zrobić? Zacznijcie od instalacji aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vendingmobile&hl=pl

https://apps.apple.com/cz/app/recomapp/id1596114955

Jak informuje spółka MPGK, przed wrzuceniem butelki należy zeskanować kod kreskowy, dopiero wówczas po wrzuceniu butelki do automatu będą naliczane punkty. Te punkty można będzie zamieniać na rozmaite nagrody, jak zniżki w sklepach, restauracjach. W programie R3 Polska (dostawcy urządzenia) uczestniczą takie marki jak Decathlon, Desigual, Czas na herbatę, Palarnia kawy Korona, BIGSHOP. W systemie nagród są już pierwsze gadżety związane z Choszcznem.