Connect with us

CHOSZCZNO

Z Choszczna przez Pełczyce na Blue Velo, a później do Czech. To wyjątkowa trasa

Opublikowane

w dniu

Blue Velo niebawem połączy się z trasami biegnącymi od Choszczna, jest jedną z czterech długodystansowych tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim.

 

Początek tej niezwykłej trasy znajduje się w Świnoujściu, biegnie przez Wyspę Wolin, wzdłuż Zalewu Szczecińskiego, a dalej przez Szczecin, Trzcińsko-Zdrój, Dębno, Dargomyśl, Chwarszczany i kończy się w Kostrzynie Nad Odrą. To aż 275 kilometrów! Przejechanie takiego odcina w jeden dzień to ogromne wyzwanie, na szczęście po drodze znajduje się wiele urokliwych miejscowości, w których można zrobić sobie przystanek, także się przenocować, by następnego dnia znów ruszyć z trasę.

– Powstaje wyjątkowa sieć tras rowerowych na Pomorzu Zachodnim – mówi Łukasz Młynarczyk, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. – Na terenie naszego powiatu trwają inwestycje, zakończenie budowy ścieżek rowerowych umożliwi swobodne i przede wszystkim bezpieczne dotarcie do trasy Blue Velo. W przyszłości połączenie innych tras w kolejnych województwach zachodniej Polski ma mieć liczyć blisko 1000 kilometrów i będzie można nią przejechać od Morza Bałtyckiego, aż do Czech. Oznacza to, że miłośnicy turystyki rowerowej będą mogli dotrzeć na rowerze z Choszczna aż do czeskiej Pragi – tłumaczy.

Inwestorem jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich, podległy Urzędowi Marszałkowskiemu.