Connect with us

BIERZWNIK

Zagłosujcie na projekt i wygrajcie grant dla Pławna

Opublikowane

w dniu

Bosman wspiera region – pod tym hasłem można ubiegać się o granty na inicjatywy społeczne. W powiecie choszczeńskim zgłoszono tylko jeden projekt. Warto zagłosować i wygrać dla Pławna 50 000 złotych!

 

POZNAJ SĄSIADA Z BOSMANEM – to projekt Koła Gospodyń Wiejskich „Pławnisie” w Pławnie wyceniony na 50 tysięcy złotych. Wnioskodawcy ubiegają się o grant w ramach akcji „Bosman wspiera region”, pieniądze maja być przeznaczone na stworzenia miejsca, które połączy pokolenia, będzie przestrzenią wymiany doświadczeń i budowania wartości społecznych.

Na zrekultywowanym terenie w Pławnie lokalna społeczność będzie mogła organizować wydarzenia integracyjno-sportowe, szkolenia członków Ochotniczej Straży Pożarnej, sołeckie festyny, a nawet wspólne warsztaty. Uzupełnieniem obiektu wyposażonego w boisko do piłki siatkowej, będzie siłowania zewnętrza przeznaczona dla seniorów oraz młodzieży dorosłej, czyli plac do street workingu. Jak przekonują pomysłodawcy, integracja przez sport poprawia humor oraz zwiększa kondycję zdrowotną. Dodatkowo zgłoszono potrzebę zamocowania lamp solarnych na terenie, by sprzyjała wieczornym integracjom lokalnej społeczności uprawiającej sport.

Pomysłodawcy zapewniają, że stworzenie pierwszego tego typu miejsca w obrębie gminy Bierzwnik, przeznaczonego dla mieszkańców nie tylko sołectwa, ale otaczających Bierzwnik gmin, to doskonałe przedsięwzięcie. Potencjalny zasięg mieszkańców Gminy Bierzwnik i Krzęcin stanowi około 7 tys. osób. Ze względu na długoletni charakter projektu obiekt przeznaczony będzie dla wielu pokoleń społecznych.

Głos na projekt można oddać tutaj:

https://bosmanwspieraregion.pl/glosowanie/40/poznaj-sasiada-z-bosmanem

Przypomnijmy: w ubiegłym roku w konkursie grantowym wsparcie finansowe otrzymała drawieńska strefa ekochilloutu.