Connect with us

CHOSZCZNO

Spycharka uszkodziła nawierzchnię na ul. Konopnickiej

Opublikowane

w dniu

 

W trakcie przebudowy torowiska, na linii kolejowej E59 (odcinek Słonice – Choszczno), jedna z pracujących tam spycharek przemieszczając się po ul. Konopnickiej, uszkodziła jej nawierzchnię na długości około 50 metrów.

 

Na swoim facebookowym profilu burmistrz Choszczna, Robert Adamczyk, informuje, że po jego interwencji w tej sprawie, otrzymał informację oraz pisemną deklarację od realizującej przebudowę torowiska firmy Colas Rail, że w całości biorą odpowiedzialność za wyrządzoną szkodę i niebawem ją usuną.

 

Mieszkańcy pytają burmistrza o remont pozostałej części ul. Kolejowej a on, na swoim profilu informuje: „Pod koniec ubiegłego roku wyremontowaliśmy pierwszy odcinek jezdni ul. Kolejowej, a obecnie kończymy przebudowę przylegającego do niej chodnika. Nikt nie musi mi tłumaczyć, bo to przecież gołym okiem widać, że potrzebny jest remont dalszej części tej ulicy. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i to przynajmniej do czasu, kiedy PKP zakończy przebudowę, biegnącej m.in. wzdłuż tej jezdni linii kolejowej z Choszczna do Poznania.”