Connect with us

BIERZWNIK

Są pieniądze na obiekty sportowe. Urząd Marszałkowski hojny dla powiatu

Opublikowane

w dniu

Gminy powiatu choszczeńskiego (oprócz Recza) otrzymają wsparcie finansowe na remonty i rozbudowę infrastruktury sportowej. Dofinansowanie pochodzi z budżetu województwa.

 

Zostały już podpisane umowy na realizację „sportowych” zadań. I tak Gmina Choszczno otrzyma pieniądze na „Remont podłogi sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Zamęcinie” (koszt całkowity: 78,3 tys. zł, wsparcie: 30 tys. zł). Gmina Bierzwnik dostała dofinansowanie na „Modernizację hali sportowej w Bierzwniku” (koszt całkowity: 33,5 tys. zł. wsparcie: 16 tys. zł), Gmina Drawno otrzyma środki na „Zakup kontenera szatniowo-magazynowego na kompleks boisk Orlik w Drawnie” (koszt całkowity: 60 tys. zł, wsparcie: 30 tys. zł), Gmina Krzęcin pozyskała dofinansowanie na „Modernizację trybun na boisku sportowym w Granowie” (koszt całkowity: 65,5 tys. zł, wsparcie: 30 tys. zł) a Gmina Pełczyce na „Zakup bramek oraz montaż ogrodzenia na boisku sportowym w Jarosławsku” (koszt całkowity: 60 tys. zł, wsparcie: 30 tys. zł).

– Cieszę się, że udało się znaleźć środki w budżecie województwa na dofinansowanie obiektów sportowych w naszym regionie, to ważny element związany ze sportowym rozwojem małych miejscowości – mówi Łukasz Młynarczyk, radny Sejmiku Zachodniopomorskiego. – Obiekty, które zostaną dofinansowane, pomagają w uprawianiu sportu zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Mam nadzieję, że już niebawem po raz kolejny trafi takie wsparcie finansowe do miejscowości naszego powiatu, dzięki czemu infrastruktura sportowa będzie jeszcze bardziej przyjazna osobom uprawiającym sport – dodaje.

Wskazane zadania będą zrealizowane jeszcze w tym roku.