Connect with us

BIZNES

Pojawiły się pierwsze oferty pracy do niezwykłego zakładu

Opublikowane

w dniu

Jedna z największych firm z branży rozpoczyna proces inwestycyjny niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego. W Karkoszowie powstanie nowoczesny zakład, w którym będzie produkowane alternatywne białko. Uruchomienie produkcji nastąpi w 2024 roku, pierwsze oferty pracy pojawiły się już teraz.

 

HiProMine jest dostawcą alternatywnego białka wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię przemysłowej hodowli owadów. Wytwarzane produkty kierowane są na rynek karm dla zwierząt domowych oraz pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Proces inwestycyjny w Karkoszowie (powiat sulęciński) trwa, a nowy obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie.

– Spółka HiProMine powstała w 2015 roku.  Zamierzeniem założycieli było rozwiązanie problemów takich jak rosnące zapotrzebowanie na białko, ograniczenie marnowania żywności i wykorzystanie naturalnego potencjału owadów na skalę globalną w karmieniu zwierząt – mówi Janusz Łukasik, HR Menager w HiProMine. – Przez ten czas nieustannie się rozwijaliśmy, nasze rozwiązania technologiczne zauważane są na całym świecie. Spółka była nagradzana w wielu prestiżowych konkursach w Europie. Nadal chcemy się rozwijać, stąd nasza inwestycja w Karkoszowie – dodaje.

Niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego trwa proces inwestycyjny związany z budową zakładu hodowli owadów, a konkretnie Hermetii illucens. Będą tu powstawały komponenty karm dla psów i kotów. Takich zakładów na mapie Europy jest niewiele, w Polsce HiProMine to niekwestionowany lider.

– Nasza działalność jest na tyle specyficzna, że wszystkie osoby, które do nas dołączą, będą poznawać tajniki hodowli owadów w praktyce – zdradza Janusz Łukasik. – Obecnie dla inwestycji w Karkoszowie mówimy o stanowiskach kierowniczych i specjalistycznych, a docelowo w zakładzie będzie pracowało ponad sto osób. Nasza kadra będzie składała się zarówno ze specjalistów w zakresie technologii, zootechniki, a także pracowników produkcji, magazynów czy też BHP. W każdym przypadku oferujemy odpowiednie wdrożenie i szkolenia, a po zatrudnieniu atrakcyjne benefity – dodaje.

Obecnie firma szuka specjalisty ds. rekrutacji i rozwoju, głównego technologa, kierownika działu technicznego i specjalisty ds. BHP i ochrony środowiska.

Inwestycja w Karkoszowie jest kolejnym milowym krokiem do dynamicznego rozwoju spółki, która już dziś w swojej branży jest uważana za jedną z największych w Europie.

Szczegóły ofert pracy można znaleźć tutaj: https://www.pracuj.pl/praca/hipromine;kw