Connect with us

CHOSZCZNO

Paczki dla dzieci z Niemieńska od przedsiębiorców

Opublikowane

w dniu

 – Możemy liczyć na pomoc wspaniałych ludzi z otwartymi sercami. To dlatego zawsze inicjatywy Północnej Izby Gospodarczej okazywały się sukcesami, a przecież charytatywnych akcji organizujemy bardzo dużo. W tym roku Wigilia Izbowa się nie odbyła, ale do dzieciaków trafiły mikołajkowe świąteczne paczki pełne słodkości i zabawek, a instytucje, którymi się opiekujemy otrzymają także sprzęt użytku domowego, czyli m.in. żelazka, suszarki czy nowe naczynia. Takie było ich życzenie – mówi Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

W poniedziałek do naszych podopiecznych z ośrodków w Stargardzie i Niemieńsku trafiły paczki z prezentami. To efekt zbiórki organizowanej przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie. Dziękujemy za bardzo cenne wsparcie Netto Polska oraz Bankom Żywności w Szczecinie. Dzięki zaangażowaniu przedsiębiorców i partnerów Izby uda się osłodzić święta dzieciakom, które być może ten niezwykły czas będą musiały spędzić w ośrodku.

Paczki przygotowane przez Północną Izbę Gospodarczą i partnerów trafiły na początku tygodnia do dzieci z ośrodków z Niemieńsku i Stargardzie: – Jak co roku nasza Izba w okresie przedświątecznym Północna Izba Gospodarcza włącza się w szereg akcji i inicjatyw charytatywnych. Mimo pandemii koronawirusa w tym roku również zorganizowaliśmy swoją akcję „Zostań Świętym Mikołajem” i namawialiśmy przedsiębiorców do wpłat oraz przynoszenia słodyczy do siedziby Izby. Efekt akcji przerósł nasze oczekiwania, a wszystkie podarunki z naszej siedziby musiał zabierać samochód dostawczy. Taki sukces to efekt wspaniałej współpracy z Netto Polska oraz Bankami Żywności w Szczecinie – mówi dyrektor Izby Piotr Wolny. – Przedsiębiorcy dzielą się produktami, towarami, usługami, swoim czasem. Pomoc jest bezinteresowna i bardzo cenna w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa – mówi dyrektor Wolny.

– Chcielibyśmy zacieśnić współpracę z Północną Izbą Gospodarczą, razem możemy szerzej pomagać i możemy wspierać większą liczbę potrzebujących. Przekazaliśmy słodycze, soki oraz mleko w kartonach oraz pożyczyliśmy auto żeby to wszystko dostarczyć do dzieciaków z ośrodków, którym Izba pomaga. Czas grudniowy to jest dla nas prawdziwe szaleństwo. Przy okazji zbiórek świątecznych zebraliśmy dużo żywności, którą podzieliliśmy dla osób bezdomnych oraz dla rodzin wymagających wsparcia. W grudniu rozdysponowaliśmy tonę żywności – mówi Piotr Nagórski, koordynator banków żywności w Szczecinie.