Connect with us

BIZNES

Niedaleko powstanie największa fabryka w kraju i setki miejsc pracy?

Opublikowane

w dniu

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, najbogatszy Polak chce zainwestować w wielką fabrykę paneli fotowoltaicznych. Jeśli dojdzie do jej budowy, powstaną setki nowych miejsc pracy, a zatrudniane będą osoby z całego regionu.

 

Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, co do budowy zakładu. Wiadomo natomiast, Michał Sołowow, który znalazł się na pierwszym miejscu listy najbogatszych Polaków, sporządzonej przez „Forbesa”, jest zainteresowany przejęciem dużych terenów w Barlinku pod swoją inwestycją.

– W grę wchodzi dziesięć hektarów, to tereny przyległe do zakładów drzewnych, a także nieruchomości po byłym Bomecie – mówi nasze źródło.

Fabryka ma być najnowocześniejszym i największym w Polsce miejscem, w którym będą produkowane panele fotowoltaiczne. Jeśli uda się inwestycję zrealizować, powstaną setki miejsc pracy i bez wątpienia będą tu zatrudniane osoby nie tylko z Balinka, ale i z całej okolicy, w tym sąsiednich powiatów.

Michał Sołowow już wcześniej wielokrotnie mówił o zaangażowaniu, jakie powinni przejawiać przedsiębiorcy w kontekście działań na rzecz ochrony środowiska. Na razie nie wiadomo, czy kiedy miałaby się rozpocząć budowa zakładu.