Connect with us

CHOSZCZNO

Na nagraniu widać, kto wyrzuca śmieci

Opublikowane

w dniu

Sprawa nielegalnego wysypiska śmieci przy ulicy Kossaka w Choszcznie oburzyła mieszkańców. Jak się okazuje, udało się nagrać sprawców, a film trafił już w ręce policjantów. Czy obaj niesforni mieszkańcy miasta zostali już ustaleni?

 

Kilka dni temu dyskusję wzbudziła sytuacja przy garażach na ulicy Kossaka w Choszcznie. Jako pierwszy zdjęcia nielegalnego wysypiska ujawnił facebookowy profil Choszczno24.

Szybko okazało, że nieopodal zamontowane są kamery, które zarejestrowały dwoje sprawców. Na nagraniu wyraźnie widać twarze mężczyzn. Jak można wyczytać na profilu FB choszczeńskiej spółki komunalnej, nagranie zostało przekazane policji.

– Trwają czynności w celu ustalenia sprawców – informuje sierż. sztab. Magda Keplin, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie.

Jeśli nie uda się ustalić personaliów sprawców, to wówczas odpowiedzialny za uprzątniecie śmieci będzie właściciel terenu.

MPGK w Choszcznie od dawna posiada fotopułapki, które można ustawiać w miejscach, w których dochodzi do niewłaściwych zachowań względem ochrony środowiska. Jak informuje spółka, pomaga to w ustalaniu między innymi osób wyrzucających śmieci w niedozwolonych miejscach.