Connect with us

CHOSZCZNO

Miał zakaz, ale jechał i do tego miał 1 promil

Opublikowane

w dniu

W miniony weekend policjanci pełniący służbę na terenie powiatu choszczeńskiego zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, którzy w swoich organizmach mieli ponad promil alkoholu.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów Posterunku Policji w Drawnie. 63-letni mieszkaniec powiatu choszczeńskiego kierował motorowerem mając blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego w Choszcznie na ulicy Fabrycznej. 45-letni mężczyzna kierował samochodem osobowym mając w organizmie 1,32 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznym.

Za naruszenie zakazu sądowego zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Bardzo wysoka grzywna i do dwóch lat pozbawienia wolności grozi za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Policjanci apelują o rozsądek! Alkohol i brawura to najczęstsze przypadki tragicznych w skutkach zdarzeń.