Connect with us

BIZNES

Egzaminy na prawo jazdy w Barlinku, Szczecinie i Gorzowie się nie odbędą. Trwa protest egzaminatorów!

Opublikowane

w dniu

 

Wydłuża się lista miast, w których odwoływane są egzaminy na prawo jazdy. To efekt protestu egzaminatorów, pracujących w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego.

 

Strajk egzaminatorów rozpoczął się na początku tygodnia i potrwa przez kilka najbliższych dni. To protest oddolny, który przeradza się w ogólnopolską akcję. Jak tłumaczą strajkujący, nie chcą kursantom utrudniać życia, ale czas najwyższy, by pokazać problemy zawodowe egzaminatorów, którzy nierzadko zmuszeni są pracować ponad swoje możliwości.

Wiadomo już, że w środę 6 lipca egzaminy na prawo jazdy nie odbędą się w ośrodkach WORD w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie i Barlinku.

Protestujący zaznaczają, że niezbędne są zmiany w systemie egzaminowania, bo obecne przepisy sprawiają, że egzaminatorzy czują się traktowani jak roboty. Inna kwestią są ich pensje, osoba rozpoczynająca pracę jako egzaminator może liczyć na wynagrodzenie rzędu 2915 zł netto, co w obecnym czasie nie wystarcza na utrzymanie rodziny i nie zachęca do zatrudniania się na stanowisku egzaminatora.

Jeśli zatem w najbliższych dniach miał się odbywać Wasz egzamin, lepiej zadzwonić do ośrodka WORD i dowiedzieć się, czy owy egzamin się odbędzie.