Connect with us

CHOSZCZNO

Blisko 7 milionów netto. Ta inwestycja odmieniła miasto

Opublikowane

w dniu

Rozbudowujące się miasto i brak inwestycji w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną dały o sobie znać ponad dekadę temu. Kiedy w 2018 roku odebrano stacje uzdatniania wody, wszyscy odetchnęli z ulgą. „Zaspokoi potrzeby gminy na wiele lat” – mówi prezes MPGK w Choszcznie.

 

Nowoczesna stacja uzdatniania wody została oddana do użytku w pierwszej połowie 2018 roku, znajduje się przy ulicy Drawieńskiej. Jej budowa kosztowała  6 940 600,00 zł netto, z  czego inwestycja ta uzyskała dofinansowanie w kwocie 6 199 000, 56 zł netto.

Co daje ona mieszkańcom?

– Przede wszystkim dostarczana jest woda o odpowiedniej jakości przy zapewnieniu odpowiedniego ciśnienia, woda praktycznie nie jest chlorowana, a przez to mieszkańcy Choszczna coraz chętniej ją spożywają bez konieczności przegotowania – mówi prezes MPGK w Choszcznie, Łukasz Młynarczyk.

Dziś nie ma strachu o brak wody nawet jeśli przyjdzie upalne lato. Ale jak zapewnia prezes miejskiej spółki, nikt nie zamierza czekać na kolejne problemy, tylko nieustannie inwestować w rozwój infrastruktury. Nie tylko w samym Choszcznie, ale także w innych miejscowościach gminy.

– Już wiosną chcemy zacząć instalację przepływomierzy wodnych oraz dodatkowe zasuwy zabezpieczające, aby szybko wyłapywać potencjalne awarie oraz kradzieże wody – tłumaczy Łukasz Młynarczyk. – Przymierzamy się również do stworzenia modelu matematycznego rozbudowy sieci wodociągowej oraz przygotować dokumentację techniczną, która jest niezbędna, by zasilić Zamęcin w wodę z Choszczna – dodaje.

 

 

Foto: MPGK Choszczno