Connect with us

CHOSZCZNO

Bili go młotkiem. Teraz staną przed sądem

Opublikowane

w dniu

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanym o dokonanie rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia, a następnie dokonanie zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego marki Sony, portfela wraz z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 300 zł.

 

Jak ustalono, do zdarzenia doszło w dniu 12 maja 2020 r. w Choszcznie. Tego dnia około 14:00 podejrzany wraz z pokrzywdzonym udali się do opuszczonego budynku, gdzie spożywali alkohol. Po jakimś czasie dołączyła do nich konkubina podejrzanego. W pewnym momencie pokrzywdzony przekazał telefon podejrzanemu prosząc o jego naładowanie. Mężczyzna wziął telefon wyszedł z nim z mieszkania, a gdy wrócił i pokrzywdzony upomniał się o zwrot swojej własności został poinformowany, że telefon został w mieszkaniu sąsiadki. Podejrzany opuścił wówczas budynek nakazując kobiecie by pilnowała pokrzywdzonego. Gdy mężczyzna nadal domagał się zwrotu swojej własności został kilkakrotnie uderzony przez podejrzaną kijem w nogę, po czym kobieta rzuciła  w jego kierunku młotkiem.

Po pewnym czasie pokrzywdzony w towarzystwie znajomego powrócił do budynku, w którym przebywali podejrzany. Wówczas doszło pomiędzy nimi do kłótni, podczas której oboje podejrzani stosowali wobec drugiego z mężczyzn przemoc, uderzali go w różne części ciała także młotkiem oraz kopali, po czym dokonali zaboru portfela z zawartością dokumentów i pieniędzy w kwocie 300 zł oraz telefonu komórkowego marki Sony. W trakcie tego zdarzenia pokrzywdzonych ten doznał obrażeń ciała w okolicy potylicy, rąk i nóg.

W wyniku sprawnych działań Policji podejrzani zostali zatrzymani. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był stosowany także w dacie kierowania do sądu aktu oskarżenia.

Podejrzani (lat 45, 39) nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Podejrzana nie była dotąd karana, natomiast podejrzany był już w przeszłości karany sądownie.

Za przestępstwo rozboju określone w art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3 do 12 lat.