Connect with us

BIERZWNIK

Bierzwnicki zabytek z wyróżnieniem. „Wyróżniliśmy ciekawe i wizjonerskie projekty”

Opublikowane

w dniu

Znamy tegorocznych laureatów konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepsze prace dyplomowe związane tematycznie z Pomorzem Zachodnim. Podobnie jak rok temu o zwycięstwo walczyli młodzi architekci i projektanci z całej Polski. Na szczególną uwagę zasłużyły projekty tematycznie związane z Kołobrzegiem, Szczecinem, Gryficami i naszym Bierzwnikiem.

 

Konkurs organizowany jest przez Regionalne Biuro Gospodarki Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Mogą w nim wziąć udział absolwenci uczelni wyższych z całej Polski, którzy przedstawią prace związane z Pomorzem Zachodnim.

– W tym roku, ze względu  na aktualną sytuacją epidemiczną w Polsce, nie możemy spotkać się na wystawie podsumowującej konkurs, nad czym ubolewam. Niezmiennie jednak z uwagą przyglądaliśmy się tegorocznym pracom i postanowiliśmy wyróżnić, zwłaszcza ponad standardowe dyplomy, które zawierają ciekawe i wizjonerskie projekty – podsumowuje przewodniczący Komisji Konkursowej, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj.

Wśród nagrodzonych prac znalazł się projekt Kingi Gawlik za Adaptację dawnego spichlerza (Browaru) przyklasztornego na zajazd cysterski w Bierzwniku (promotor pracy Pan  prof. dr hab. inż. arch. Zbigniew Władysław Paszkowski).

Praca została wyróżniona za kulturę w łączeniu „starego z nowym”, nacechowaną umiarem i szacunkiem dla historii, wysoki poziom warsztatowy i estetykę podania pracy.