Connect with us

INWESTYCJE

Zlikwidują przejazd kolejowy, władze gminy Krzęcin się na to zgodziły!

Opublikowane

w dniu

Mieszkańcy Objezierza są oburzeni faktem, że zostanie zlikwidowany przejazd kolejowy w ich wsi. Teraz będą musieli korzystać z objazdów.

 

 

– Ta zmiana w tej części naszego regionu jest konieczna ze względu na prowadzone prace torowe na linii Dobiegniew-Słonice. Dlatego już dziś kierowcy powinni przygotować się na nieco inną organizację ruchu – mówi Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Sprawa dotyczy przejazdu kolejowego w Objezierzu. Jak informuje Radio Szczecin, ów przejazd zostanie zlikwidowany za sprawą decyzji PKP Polskie Linie Kolejowe w porozumieniu z Gminą Krzęcin.

Mieszkańcy wsi są oburzeni, jak piszą do nas w mailu, władze gminy powinny walczyć o mieszkańców, a nie podejmować decyzje, które będą utrudniały ich życie i codzienne funkcjonowanie.

– My z tego przejazdu korzystamy regularnie, nie wyobrażamy sobie jeżdżenia teraz dalekimi objazdami. Wójt się przekona, jak słuszna to była decyzja już przy okazji najbliższych wyborów – komentuje w mailu nasz czytelnik.

Zamknięcie przejazdu kolejowo-drogowego może nastąpić w ciągu najbliższych kilku tygodni.