Connect with us

NAJNOWSZE INFORMACJE

Ułamało się koło! Niebezpieczna awaria pociągu w okolicach Recza

Opublikowane

w dniu

Urząd Transportu Kolejowego wystosował alert bezpieczeństwa ze względu na niebezpieczną sytuację między przystankami Recz i Tarnowo Pomorskie.

 

Informacja z wydarzenia, które miało miejsce 16 stycznia została opublikowana na stronie Urzędu Transportu Kolejowego (UTK) dopiero 8 lutego. Wcześniej było wiadomo jedynie, że w okolicach Recza doszło do awarii pociągu. Dziś wiadomo, że zdarzenie było bardzo niebezpieczne. Jak informuje UTK, po rozpoczęciu hamowania pociągu POLREGIO, maszynista usłyszał nietypowy dźwięk. Okazało się, że na trzeciej od czoła pociągu osi odłamał się wieniec koła.

Koło zabudowane zostało w 2016 r. i od tamtej pory przejechało 307 063km. Zużycie było bliskie wartościom granicznym, jednak nie wykraczało poza nie. W celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia koło zostanie poddane specjalistycznym badaniom.

Jak zapewnia UTK, o zdarzeniu poinformowane zostały wszystkie podmioty odpowiedzialne za utrzymanie pojazdów kolejowych, w celu przeanalizowania konkretnej sytuacji i w razie potrzeby podjęcie odpowiednich środków.