Connect with us

BIERZWNIK

Są pieniądze na infrastrukturę sportową dla Choszczna, Drawna, Bierzwnika, Pełczyc i Powiatu Choszczeńskiego

Opublikowane

w dniu

Ponad 80 zachodniopomorskich samorządów skorzysta ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację lokalnej infrastruktury sportowej. Władze samorządu województwa zabezpieczyły na ten cel 1,5 mln zł. Dzięki tym środkom możliwe będą remonty boisk sportowych, stadionów piłkarskich, sal gimnastycznych, siłowni plenerowych czy hal sportowych. Na obiektach pojawi się nowe ogrodzenie, zakupiony będzie lepszy sprzęt, zmieni się podłoże, odnowione zostaną szatnie oraz nastąpi montaż nowoczesnego oświetlenia.

 

Wnioski o dofinansowanie inwestycji można było składać do końca lutego 2021 roku. O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tys. zł. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

– Pomoc, którą skierowaliśmy do lokalnych samorządów ma służyć zmianom bazy sportowej w regionie. Dobra infrastruktura to magnes dla dorosłych osób do większej aktywności ruchowej i zachęta dla dzieci do częstszego udziału w zajęciach sportowych. Wszystko to wpływa z kolei na lepszą kondycję zdrowotną naszych mieszkańców, a także wspiera system kwalifikacji uzdolnionej sportowo młodzieży do kadr wojewódzkich i ogólnopolskich – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Wiemy, jakie inwestycje na terenie powiatu choszczeńskiego otrzymają wsparcie finansowe.

  1. Budowa boiska sportowego w miejscowości Kolsk, gmina Bierzwnik.
  2. Zakup sprzętu do ćwiczeń siłowych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w
  3. Poprawa stanu bazy sportowej na terenie gminy Drawno w celu stworzenia mieszkańcom warunków do amatorskiego pływania i morsowania na jeziorze Adamowo.
  4. Poprawa bazy sportowej przy boisku sportowym w Będargowie (gmina Pełczyce).
  5. Powiat Choszczeński otrzyma środki na poprawę infrastruktury sportowej poprzez doposażenie w sprzęt Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Suliszewie.