Connect with us

CHOSZCZNO

Pijani i bez uprawnień spowodowali wypadki. Przerażające historie z ostatniego weekendu

Opublikowane

w dniu

W miniony Wielkanocny weekend policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy byli sprawcami zdarzeń drogowych, ponadto nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

 

Do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na drodze wojewódzkiej numer 151. 40-letni kierujący samochodem osobowym, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały łącznie  trzy osoby, dwie z nich  zostały przetransportowane do szpitala.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-letni kierowca miał blisko 1,60 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec powiatu choszczeńskiego  nigdy nie posiadał jakichkolwiek uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do kolejnego  zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem w na drodze powiatowej między miejscowościami Stradzewo a Sulino. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-letni kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze,  doprowadzając do  przewrócenia pojazdu. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, iż kierujący ma ponad 1,68 promila alkoholu w organizmie. Ponadto również nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazdem podróżowały cztery osoby jedna została przetransportowana do szpitala.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości odpowiedzą  przed sądem. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowiedzą  za kierowanie pojazdem nie posiadając do tego wymaganych uprawnień.

Zgodnie z nowymi przepisami w przypadku kierującego, który nie posiada uprawień do kierowania pojazdami mechanicznymi, policjant obligatoryjnie sporządza wniosek o ugranie do sądu, a ten może nałożyć grzywnę w kwocie od 1500 do 30 tysięcy złotych oraz orzec wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do nawet 3 lat. Złamanie tego zakazu jest już przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Stracili uprawnienia

 

Dodatkowo policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dozwolą prędkość o 53 km/h w obszarze zabudowanym.

Pierwszy kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej w Choszcznie na ulicy Jagiełły. 31-letni mieszkaniec gminy Krzęcin, jechał z prędkością 103 km/h w obszarze zabudowanym.

Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej w Suliszewie. 30-letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego  jechał w trenie zabudowanym z prędkością 103 km/h (przekroczył dozwoloną prędkość o 53km).

W konsekwencji zgodnie z obowiązującymi przepisami, obaj mężczyźni stracił uprawnieninia do kierowania pojazdami, ponadto zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 1 500 złotych i 10 punktami karnymi.