Connect with us

CHOSZCZNO

OSP ma nowego prezesa

Opublikowane

w dniu

XIII Zjazd Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Choszcznie odbył się w Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym. Ochotnicy podsumowali minioną kadencję i wybrali nowe władze. Funkcje prezesa powierzyli Łukaszowi Młynarczykowi, natomiast komendantem gminnym został Hubert Serediak.

 

W gminie Choszczno zarejestrowanych jest 11 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, ale obecnie tylko siedem z nich jest aktywnych (Kołki, Radaczewo, Raduń, Stradzewo, Suliszewo, Zamęcin i Zwierzyn). Tak przynajmniej wynika ze sprawozdania, które złożył ustępujący prezes zarządu gminnego Jarosław Kaleta. To właśnie on poinformował, że obecnie w strukturach gminnych działa 295 członków, w tym 59 kobiet.

 

– Mamy też cztery Kobiece Drużyny Pożarnicze oraz siedem Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których zarejestrowanych jest 34 chłopców i 27 dziewcząt – wyliczał prezes. Podkreślił, że w tej grupie jest 58. w pełni przeszkolonych strażaków (w tym 6 kobiet) oraz to, że we wspomnianych wyżej jednostkach znajduje się dziewięć samochodów pożarniczych. Nie omieszkał też dodać, że od wielu już lat rozwiązują się jednostki w Piaseczniku i Korytowie, a w ostatniej kadencji z tej formy społecznej działalności zrezygnowało również Rzecko. Podjęto również decyzję o rozwiązaniu OSP w Choszcznie. Delegaci poparli działania ustępującego zarządu i jednogłośnie poparli wniosek o absolutorium. Społecznikom podziękował również burmistrz Robert Adamczyk, a prowadzący to zebranie Tadeusz Szczepański, udekorował ustępującego prezesa złotym Krzyżem Zasługi Orderu św. Floriana.

 

W drugiej części delegaci wybrali nowy Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Choszcznie. W skład prezydium weszli: Łukasz Młynarczyk (prezes), Tadeusz Szczepański (wiceprezes), Hubert Serediak (komendant gminny), Sylwia Mazurkiewicz (sekretarz), Agnieszka Tomczyk (skarbnik) i Krzysztof Bujak (członek prezydium), a całość uzupełnili członkowie zarządu: Grzegorz Kraszewski, Mateusz Wojcieszak, Janusz Solski, Marcin Filipek, Józef Basisty, Paweł Basisty, Jan Rakoczy, Andrzej Kalisiak, Mirosław Wadecki, Daria Hładuniuk, Mariusz Gwoździk, Łukasz Witkowski i Magdalena Sieńko.

 

– To wielki zaszczyt, ale również świadomość, że spada na mnie duża odpowiedzialność. Jestem otwarty na wszelkie formy współpracy, a dziś mogę tylko zapewnić, że podejmował będę szereg działań, które przyczynią się do rozwoju naszych jednostek, a przez to także działających w nich społeczności – powiedział nowy prezes.

 

Źródło: choszczno.pl