Connect with us

CHOSZCZNO

Blisko 12 tysięcy złotych za nagranie i dokumentację

Opublikowane

w dniu

– Oceniamy stan techniczny sieci kanalizacyjnej na ul. Mur Południowy – mówi Łukasz Młynarczyk, prezes MPGK w Choszcznie. Sporządzana jest dokumentacja, która dać wiedzę, czy chwilę po wymianie nawierzchni nie dojdzie do uszkodzeń sieci.

 

Kilka dni temu na Murze Południowym prowadzony był monitoring sieci kanalizacyjnej. Powodem jest planowana inwestycja drogowa i długo oczekiwana wymiana nawierzchni.

– Po filmowaniu otrzymamy nagrania, dokumentację oraz opinię techniczną, czarno na białym będziemy wiedzieli, który odcinek sieci już w tej chwili trzeba wymienić – mówi prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Choszcznie. – Burmistrz planuje inwestycję drogową na ulicy Mur Południowy. Ta droga ucierpiała najbardziej podczas remontu Władysława Jagiełły. Chcemy zminimalizować do minimum ryzyko wystąpienia na sieci w ul. Mur Południowy potencjalnych awarii, które byłyby już usuwane na wyremontowanej drodze – dodaje.

Podkreśla, że sporządzona dokumentacja nigdy nie da stuprocentowej gwarancji, że do uszkodzeń nie dojdzie, ale ryzyko będzie o wiele mniejsze i że warto monitorować stan sieci kanalizacyjnej.

Koszt przygotowania nagrania oraz całej dokumentacji to mniej więcej około 12 tys. zł.