Connect with us

BIERZWNIK

Aż pięć inwestycji drogowych z dofinansowaniem. W Choszcznie nie ma żadnej, w Reczu 7 ulic

Opublikowane

w dniu

Są kolejne środki na budowę nowych dróg w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg! Aż pięć inwestycji w naszym regionie dostało dofinansowanie, a kolejna dwie czekają na liście rezerwowych z niewielką szansą na wsparcie.

 

Pięć inwestycji z terenu powiatu choszczeńskiego otrzymało dofinasowanie na realizację zdań drogowych.

Sam powiat otrzyma wsparcie na przebudowę drogi w miejscowości Piasecznik, to odcinek o długości 440 metrów. Inwestycja oszacowana jest na kwotę 2 120 464,11 zł, z czego powiat otrzyma 50% dofinansowania.

Gmina Bierzwnik dostanie 70% dofinasowania na przebudowę drogi gminnej  pomiędzy miejscowościami Breń-Klasztorne.

Gmina Drawno otrzyma środki na przebudowę dwóch dróg: pierwsza to droga nr 656011Z w Drawnie, duga inwestycja dotyczy drogi Drawno-Zdanów.

Gmina Recz dostanie 60% dofinansowania na przebudowę aż 7 ulic: Henryka Sienkiewicza, Jana Kochanowskiego, Mikołaja Reja, Podgórnej, Juliusza Słowackiego, Cichej i Marii Konopnickiej w ramach poprawy bezpieczeństwa oraz płynności komunikacyjnej. Kiedy ruszy inwestycja, w Reczu należy się spodziewać komunikacyjnego paraliżu, niemniej w  perspektywie czasu to zadanie jest potrzebne.

Na liście rezerwowej znalazły się projekty gminy Pełczyce i Bierzwnik. Pierwsza inwestycja dotyczy przebudowy odcinków dróg gminnych nr 676521Z i 675001Z. Z kolei Bierzwnik ubiegał się o środki na II etap pracy na drodze Breń-Klasztorne. Te zadania zajmują kolejno 15 i 16 miejsce na liście rezerwowej. Ewentualne dofinansowanie uzależnione jest od możliwych oszczędności, jakie uda się uzyskać innym samorządom w przetargach. Są niewielkie szanse, by te zadania otrzymały finansowe wsparcie.

Bez środków zostają gminy Choszczno i Krzęcin.