Connect with us

CHOSZCZNO

Wiemy, gdzie stanie butelkomat!

Firma R3 niebawem przystąpi do instalacji pierwszego w powiecie choszczeńskim butelkomatu. Wiemy, gdzie zostanie umiejscowiony automat.

 

 

Zakup butelkomatu oraz jego instalację sfinansuje MPGK przy współpracy z Klubem Kobieta 2000. Urządzenie będzie monitorowane, by ustrzec się od ewentualnych aktów wandalizmu. Będzie podłączone również do sieci internetowej. Dlaczego? Każda osoba wrzucająca butelkę będzie mogła z wykorzystaniem specjalnej aplikacji zbierać punkty, a te punkty można będzie można zamieniać na rozmaite benefity, jak bilety do kina, na basen, rabaty w sklepach, kawiarniach, czy w restauracjach.

Jak się dowiedzieliśmy, automat stanie na parkingu przy Targowisku Miejskim, dziś ogłosiła to spółka MPGK na swoim profilu Facebookom. Zanim dojdzie do instalacji, trzeba uzyskać zgodę na podłączenie do sieci elektrycznej.

Tymczasem od producenta otrzymaliśmy prezentację, która wita użytkowników recyklomatów w innych miastach. Różnica jest taka, że w przypadku choszczeńskiego urządzenia możliwe będzie wrzucanie jedynie butelek pet, a nie aluminiowych puszek.